Zaļo gaismu zināšanām!

Zināšanas var iegūt dažādi, bet pateicoties internet sniegtajām iespējām, dažāda veida mācību materiāli, esejas, prezentācijas ir pieejamas publiski. Vēlējos padalīties pieredzē ar divām mājas lapām (Prezentācijas no SlideShare / Bezmaksas e-žurnāli), kurās var atrast noderīgu informāciju un turpmākus avotus, galvenokārt saistīta informācija par profesionālo jomu – saskarnes, web dizains, komunikācija, lietojamība, informācijas arhitektūa, satura vadība u.c.

Prezentācijas no SlideShare

Otra tīmekļa vietne, kura manās acīs ir ieguvusi titulu kā viens no labākajiem profesionālās informācijas avotiem, ir SlideShare.net – tā ir online prezentāciju publiskošanas lapa, kurā savas prezentācijas no konferencēm publicē vairāki zināmi un plaši atzīti savas jomas speciālisti – Luke Wroblevski, Garret Dimon, Rashmi Sinha u.c.

Vai Tu neesi gribējis aizbraukt uz kādu no šīm konferencēm, kuras lielākoties notiek tai pus dīķim? Iespēja ielūkoties semināru norisēs tev ir sniegta, izmanto to!

Prezentāciju saraksti (SlideShare):

Manuprāt, prezentāciju galvenās priekšrocības:

  • informācijas esence: īsi un kodolīgi par svarīgāko;
  • saturs interaktīvā veidā, dizainiski noformēts;
  • galvenās atziņas ir izceltas, vizuāli attēlotas;

Aplūkojot prezentācijas var gūt spēcīgu iedvesmu vizuālai informācijas attēlošanai par tēmām, par kurām bieži nākas runāt, stāstīt, skaidrot. Nereti kāds grafiks vai ilustrācija (shēmas, procesi, metaforas, patterns utml.) ļauj savākt galvā esošo jucekli un iegūstu lielisku rāmi, kurā darboties. Dažas no redzamajām prezentācijām ir iespējams saglabāt kā PDF failus vēlākai izmantošanai.

Kā prezentācijas piemēru vēlētos izcelt Garreta prezentāciju par saskarnes dizaina uzlabošanas iespējām, prezentācija ir papildināta ar spēcīgiem citātiem. Slaidu skaits gan ir iespaidīgs – 174 (!), tomēr ir vērts atrast brīvbrīdi un aplūkot to.

Ja izdodas atrast kādā no minētājiem resursiem saistošu prezentāciju, aicinu neslēpt sveci zem pūra un ievietot saiti, aprakstu komentāros.

Bezmaksas e-žurnāli

E-žunālu saraksts Directory of Open Access Journals – 2700 žurnālu elektroniskā formātā (nemeklējiet tur Santu, Lilit vai Cosmopolitan), tēmu saraksts ir ļoti plašs, piemēram, man izdevās atrast žurnālus par zināšanu vadību (knowledge management). Šādi žurnāli ir noderīgi, jo bieži tajos ir ne tikai teorētiskas lietas, bet praktiski pētījumi. Drukātā veidā šādu žurnālu lasīšana labākajā gadījumā ir iespējama bibliotēkās, bet kā pieredze liecina, lielākoties tie ir novecojuši nummuri, turklāt grūti ir atrast nepieciešamo – trūkst elektroniskās meklēšanas iespējas.

Pāris noderīgi žurnāli:

Raksts pirmo reizi ir publicēts uzņēmuma RIDemo korporatīvajā blogā.